Veselé zoubky

ve spolupráci s partnerem České stomatologické komory dm drogerie markt s.r.o.

dm preventivní program „Veselé zoubky“ je určen zejména pro žáky prvního ročníku základních škol. V rámci vyučování probíhá edukativní hodina, kdy si žáci osvojují důležité informace o ústní hygieně, techniku správného čištění chrupu a také zásady správné péče o chrup.
Pro žáky naší školy poskytuje dm drogerie metodické materiály pro  pedagogy a instruktážní motivační balíček pro žáky všech ročníků. V balíčku si děti po projektovém dnu odnesou Stejně tak je vzdělávací program realizovaný pedagogy pro všechny ročníky.

Bližší informace najdete na webu:  http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/vesele-zoubky/

V březnu 2016 paní učitelky připravily pro děti dopoledne plné zajímavých aktivit, které se týkaly zásad správné péče o chrup. Děti se zábavnou formou vžily do příběhu zvířátek, kterým se pokazily zoubky, protože si je správně nečistily. Dozvěděly se zajímavosti o tom, z čeho se zuby skládají, dále nejdůležitější zásady prevence zubního kazu u dětí a jak mu předcházet.  Především děti na I. stupni, které ještě mají mléčný chrup, díky pohádce o Hurvínkovi, kterému se viklal zub, zjistily, že mléčné zoubky vypadávají a nejsou napořád. Projektové vyučování zahrnovalo i  pokus, kdy natvrdo uvařené vajíčko děti ponechaly do druhého dne ponořené ve sklenici s coca-colou a druhý den se marně pokoušely obarvenou skořápku zubním kartáčkem a pastou očistit. Teď už si děti dokáží představit, co podobně obarvené limonády dokáží udělat s jejich  původně sněhobílými zoubky. Na závěr jsme si společně zazpívali písničku „Draka bolí zub“ a děti si vyrobily vlastní model zoubků z fazolí. V balíčku si děti domů odnesly kartáček na zuby, zubní pastu, žvýkačky, přesýpací hodiny na odměření času potřebného k čištění zoubků, ale  i  samolepky do koupelky s obrázky správného čištění zubů a  pracovní listy.