Organizace šk. rokuPlavání 2023/2024

Plavecký výcvik 2023/2024

Vážení rodiče, předávám vám  informace  k zajištění základního plaveckého výcviku, zdokonalovací výuky a záchranně branného výcviku plavání 2023/24

Výuka bude probíhat vždy v pondělí od 1.12.2023 do 1.3.2024 od  9.30 hod. na krytém bazénu Frenštát p.R. v součinnosti s Plaveckou školou Laguna Nový Jičín. Po dobu trvání plaveckého výcviku bude platit upravený rozvrh hodin.

Výuka je součástí ŠVP a to jako základní plavecký výcvik, zdokonalovací výuka nebo záchranně branný výcvik plavání.

Prosíme o úhradu výcviku nejpozději do 8.12.2023 a to v kanceláři hospodářky školy nebo převodem na účet školy kb 9509440237/0100 s označením jména žáka a účelu platby.

Výše úhrady: žáci 1. ročníku 900,- Kč, žáci 2.-3. ročníku mají výuku hrazenou z dotace MŠMT, žáci ostatních ročníků hradí 1000,- Kč.

V ceně je vstup na bazén, zapůjčení pomůcek a odborné vedení výuky.  Plavání patří k nejzdravějším a nejpřirozenějším pohybovým aktivitám, posiluje srdečně-cévní systém, imunitu a zvyšuje kapacitu plic, podporuje otužování, pomáhá odstranit vadné držení těla, plavání nezatěžuje páteř ani klouby a je tedy doporučováno i jako rehabilitační cvičení. Významnou měrou přispívá i k bezpečnosti dětí při volnočasových aktivitách, kde potom  nehrozí riziko utonutí.

Zákonný zástupce se může informovat u zdravotní pojišťovny dítěte na možný příspěvek pojišťovny a Plavecká škola mu vystaví potvrzení o úhradě výcviku. V tomto případě nemá zákonný zástupce nárok na vrácení peněz při neúčasti (do 30 % neúčasti se fin. částka nevrací, do 70% se vrací z částky 50%, více než 71 % neúčasti se vrací 80% na neúčast podloženou lékařem nebo 40 % nemoci omluvené třídním učitelem. Potvrzení plavecké školy zabezpečíme za základě žádosti zákonného zástupce.

Na výcvik žáci potřebují vhodné plavky, ručník, hřeben na vlasy, sprchový gel nebo mýdlo, děvčata s dlouhými vlasy gumičky do vlasů na stažení vlasů, sáček na mokré věci, ČEPICI A PŘIMĚŘENÉ OBLEČENÍ NA PŘESUN NA BAZÉN A ZPĚT. Pokud někdo nemůže některou lekci ze zdravotních důvodů plavat, potřebuje kraťasy a triko na převléknutí. Věci doporučujeme mít sbalené v batůžku případně v tašce.

Na bližší informace je možné se informovat u hospodářky školy nebo třídních učitelů.

Pokud má Vaše dítě závažné zdravotní potíže, pro které mu lékař neumožňuje plavecký výcvik, prosíme o doložení potvrzení od lékaře. Žáci uvolnění lékařem z plaveckého výcviku budou ve stejnou dobu absolvovat zdravotní tělesnou výchovu v budově školy.

U ostatních žáků nahrazujeme potvrzení od lékaře čestným prohlášením zákonného zástupce o tom, že dítě je výuky schopné.

Potřebné formuláře Vám předají třídní učitelé.

Děkujeme Vám za spolupráci při zabezpečení organizace plaveckého výcviku.

PaedDr. Pavlína Palová